Лайла Брице борется за свою дочь

Jau iepriekš ziņojām par Latvijas pilsoni Lailu Brici, kas jau vairāk kā 4 gadus cīņas par meitiņas atgūšanu. Meitenīte atrodas Lielbritānijas varas iestāžu ķetnācas un meitenīti grib adoptēt Lielbritānijā dzīvojoša ģimene. Jāpiezīmē, ka meitenītei ir māte un pilngadīga māsa, turklāt gan māte, gan miete ir Latvijas pilsones… Tas netraucē Lielbritānijas varas iestādēm rīkoties pēc sava prāta.

Teksts paņemts no FB grupas “Juvenālā justīcija Latvijā” un papildināts ar saitēm uz video.

2015.gada 15.janvārī – Latvijas pilsone Laila Brice, kura strādā par tulku valsts sektorā Lielbritānijā un kurai vairāk kā pirms četriem gadiem atņēma meitu, ir noskaņota panākt meitenītes atgriešanos dzimtajā Latvijā, pielietojot visus iespējamos diplomātiskos paņēmienus. Un cerība ir! Laila ir ļoti apmierināta pēc šodienas tikšanās ar Latvijas tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču. Tikšanās nebija tikai formālas dabas – “ķeksīša pēc”, bet noritēja siltā, draudzīgā atmosfērā. Ministrs uzmanīgi uzklausīja Lailu un viņas atbalstītājus, apsolot izskatīt problēmu, cik vien tas iespējams. 

Lailas tikšanās ar tieslietu ministru ilga gandrīz stundu. Pēc tās Dzintars Rasnačs deva īsu, bet cerīgu komentāru žurnālistiem. Ministrs centīsies palīdzēt, lai meitenīte atgrieztos Latvijā.
No Lielbritānijas juvenālās justīcijas cietušajai mātei sarunājoties ar tieslietu ministru, zem ministrijas logiem ar plakātiem Lailas Brices ģimenes atbalstam stāvēja vesela atbalsta grupa ar tiem Latvijas pilsoņiem, kuriem nav vienalga.
Visdažādāko profesiju pārstāvji, divu un vairāku bērnu vecāki – visi bija atnākuši, lai paustu atbalstu savai tautietei. Laila katram no viņiem pateicībā uzdāvināja pa rozei.
Divus grozus ar ziediem Laila Brice bija atnesusi tieslietu ministram un kancelejas vadītājam, bet amatpersonas atteicās pieņemt ziedus dāvanā, paskaidrojot, ka Latvijā nav pieņemts saņemt dāvanas no apmeklētājiem.
Notikums ieguva lielu rezonansi presē un elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos: par Lailas un viņas sešgadīgās meitas likteni interesējās ļoti daudz žurnālistu. Atgādināšu, ka gandrīz 5 gadus māte centusies atdabūt savu mazo meitiņu caur tiesām, taču bez panākumiem. Tikties ar meitu Lailai ir aizliegts kopš 2013. gada, jo tikšanās ar māti it kā traumējot bērnu. Zināms ir tikai tas, ka pareizticībā kristīto Katju īslaicīgi ievietoja musulmaņu ģimenē, kamēr neatradīsies juridiski pilntiesīgi adoptētāji. Eiropas Cilvēktiesību tiesa atteicās pieņemt Lailas sūdzību, un lieta nemaz nenonāca līdz izskatīšanai.
Rīt tiek plānota (piezīme – 16.janvārī jau notika)  vēl viena Lailas tikšanās – ar mūsu valsts prezidenta padomnieku. Māte nezaudē cerības ar ietekmīgu cilvēku palīdzību atdabūt savu meitu uz dzimteni, un izsaka pateicību visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri nepalika vienaldzīgi, bet atsaucās, piedāvājot savu juridisko, finansiālo vai vienkārši draudzīgo atbalstu.

 

“2012. London. Laila Brice with here daughter Katya during meeting with her mother”

Citur medijos:

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/543475-notiks_atbalsta_akcija_matei_kurai_lielbritanijas_socialie_dienesti_atnemusi_meitu

http://antiglobalisti.org/tiesiskums/ludzam-atbalstiet-visi-kas-var-atbraukt-un-piedalities-klatiene/