Norvēģijas sociālo dienestu patvaļa: no kristiešu ģimenes izņem 5 bērnus

10653318_691537457650240_1629599341316069887_nNu jau pagājušā gada 26.decembrī Christian Today [1] medijs ziņoja par kristiešu ģimeņi, kuriem Norvēģijā izņēma piecus bērnus, t.sk., 3 mēnešus vecu mazuli, kas tika barots ar krūti. Bērnu tēvs ir no Rumānijas, bet māte ir norvēģiete. Ģimene Norvēģijā dzīvo jau 10 gadus. Bērni dzimuši Norvēģijā.

No ģimenes izņēma visus piecus bērnus. Ja uz sekundi pieņemam, ka sociālo dienestu mērķis ir nodrošināt bērniem visu to labāko, tad nekādā veidā nav prātam aptverams kā var vienā dienā var burtiski atņemt bērniem ģimeni, turklāt šķirot bērnus arī savā starpā, ievietot  tos visus trīs dažādās ģimenēs un maksimāli ierobežot vecāku vizītes pie bērniem – zīdainīti var apcienot abi vecāki un tas tiek atļauts divas reizes nedēļā uz divām stundām; dēlu ļauts apciemot tikai mātei (vienu reizi nedēļā), bet abas vecākās meites nevar apciemot neviens no vecākiem! Turklāt katrs bērns atrodas vismaz 3.5h braucienā no vecāku mājas, kas padara apciemojumus īpaši apgrūtinošus. Zīdainim netiek nodrošināta pilnvērtīga pieeja mātes pienam.

marius-si-ruth-bodnariu1[1]

Norvēģijas sociālais dienests (Barnevernet) uzsāka bērnu izņemšanu pēc tam, kad skolas direktors, kuru apmeklēja divas vecākās meitas, pauda bažas par bērnu reliģisko audzināšanu, t.sk., to, ka bērniem tiek mācīgs, ka “Dievs soda par grēku”. Christian Today [2] raksta, ka skolotājs nekādā ziņā nepieprasīja bērnu izņemšanu no mājām un tikai vēlējies nodrošināt ģimenei konsultāciju. Tiek norādīts, ka bērni tikuši izņemti tikai balstoties uz skolotāja teikto – pirms izņemšanas netika aptaujāti ne ģimenes draugi ne kaimiņi. Bērni tika apskatīti un netika atrasts pilnīgi nekādas pēdas, kas liecinātu par vardarbību ģimenē (šim nolūkam trīs mēnešus vecs zīdainis tika pakļauts rentgenstarojumam un CT skanēšanai). Neskatoties uz to sociālais dienests apgalvo, ka bērnu tēvs fiziski ietekmējis bērnus, ko vecāki kategoriski noliedz. Tiek norādīts [1] [3], ka bērnu  izņemšanas iemesls varētu būt kristīga radikalizācija un audzināšana („Christian radicalisation and indoctrination”). Pirms tam vecāki nekad nav saņēmuši nekādus brīdinājumus vai aizrādījumus no sociāliem dienestiem.

Sociālo dienestu attieksme pret vecākiem arī esot terorizējoša. Piemēram, kāds darbinieks vecākiem paziņoja [3], ka “bērni pat neskumst bez jums” un to, ka “bērnie jau pieraod pie jaunā dzīves veida“… Vecākiem esot draudēts [7], ja “vērsīsies Rumānijas vēstniecībā, tad bērnus nedabūs”.

Bērni no ģimenes tika izņemti 16.novembrī, taču jau 31.decembrī Christian Post [2] ziņo par adopcijas procesa uzsākšanu (nav gan skaidrs, kas tiek domāts ar “adopcijas procesa uzsākšanu”, jo likumdošana neparedz adopciju līdz tiesas lēmumam).

Jānorāda, ka šis nav pirmais gadījums, kad Norvēģijā bērni tiek izņemti no ģimenes bez pietiekamiem pierādījumiem, kurus sociālie dienesti mēģina iegūt jau pēc bērnu izņemšanas. Vēl 2013.gada 25.decembrī Eiropas Parlamentā tika iesniegta atskaite par bērnu izņemšanas gadījumiem Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Zviedrijā.

Interneta vidē tika izvedota petīcija, kuru aicina parakstīt visus, kam rūp 2043_762066607232800_8703579705118500595_n[1]ģimenes apvienošana. Tāpat ir izveidota Facebook lapa, kurā tiek publicēta visa aktuālā informācija par šo gadījumu.

Visā pasaulē (Londonā, Vašingtonā, Kanādā, Vācijā, Indijā, Polijā, Beļģijā, Čehijā u.c.) tiek plānotas miermīlīgas protestu akcijas pie Norvēģijas vēstniecībām, lai aicinātu Norvēģijas varas iestādes atgriezt bērnus ģimenē. Šādas akcijas jau notikušas vairākās pilsētās, piemēram, Madridē [6].

 

 

 

Bērniem ir arī citi radinieki (tēva brālis, vecvecāki u.c.), taču bērni tiek turēti svešumā… Šeit ir izveidots video, kurā ģimenes radinieki un draugi stāsta par ģimeni un aicina atgriezt bērnus ģimenē:

 

Avoti

[1] Christian Today „Christians worldwide plan protests after Norway seizes 5 kids due to ‘Christian indoctrination’”, http://www.christiantoday.com/article/christians.worldwide.plan.protests.after.norway.seizes.5.kids.due.to.christian.indoctrination/74692.htm

[2] Christian Post, Norway Begins Adoption Process for 5 Children Seized From Christian Parents, http://www.christianpost.com/news/norway-five-christian-children-seized-government-foster-care-adoption-process-153771/

[3] Church Militant, Family loses apeal for reunion, http://www.churchmilitant.com/news/article/norwegian-govt.-seizes-5-children-from-parents-for-alleged-christian-indoct

[4] Facebook lapa, kas veltīta Bodnariu ģimenes nelaimei,

https://www.facebook.com/Norway-Return-the-children-to-Bodnariu-Family-744234959015965/?fref=photo 

[5] “The Nordic Commitee for Human Rights”

a) Report Summary: Child Removal Cases in Denmark, Finland, Norway and Sweden

http://www.nkmr.org/docs/Summary_-_Report_Child_Removal_Cases_in_the_Nordic_Countries__index.pdf

b) Report: http://www.nkmr.org/en/investigations-and-reports/2524-summary-and-report-to-the-european-parliament-petitions-committee-child-removal-cases-in-denmark,-finland,-norway-and-Sweden

[6] Rumānijas iedzīvotāju protesta akcijas Madrirdē (DE CRĂCIUN ROMÂNII DIN MADRID AU PROTESTAT ÎN FAȚA AMBASADEI NORVEGIEI), http://uzp.org.ro/de-craciun-romanii-din-madrid-au-protestat-in-fata-ambasadei-norvegiei/

[7] Preses relīze no 26.12.2015,

https://www.facebook.com/notes/norway-return-the-children-to-bodnariu-family/press-release-december-26-2015/758836534222474