Slovākijā būs referendums ģimenes un laulību aizstāvībai

tmpimg7.februārī Slovākijā notiks referendums ar mērķi aizsargāt ģimeni un laulību. Iniciatori uzstājas pret viendzimuma “laulībām”, tiesībām viendzimuma pāriem adoptēt bērnus un pret obligāto agrīno seksuālo izglītību skolās.

Savu atbalstu Slovākijai ar apliecinājumu internetā Jūs varat izteikt šeit – http://www.citizengo.org/en/16935-support-slovakian-family-referendum

Slovākija jau izpelnījusies starpautusko nosodījumu. Referenduma iniciatori ir organizācija “Aliance par ģimeni” (Aliancia Za Rodinu – http://www.alianciazarodinu.sk/). Šī kustība izveidota 2013.gadā un tās mērķis ir aizstāvēt tradicionālo ģimenu un laulības.

2014.gadā Slovākija savai konstitūcijai pievienoja pantu par to, ka laulība ir vienībi savienība starp sievieti un vīrieti (līdzīgu pantu satur arī mūsu Satveresme). Tomēr ar to vien Slovāki neapstājas un nolēma, ka tas jānostiprina referendumā. Organizatori savāca 10% visu slovāku parakstus mazak kā 5 mēnešu laikā.

Referendumā tiks piedāvāti trīs jautājumi:

  • Vai Jūs piekrītat, ka neviena no kopdzīves formā kā vien tikai kopdzīva starp vienu vīrieti un vienu sievieti, nevar saukties par laulībām?
  • Vai Jūs piekrītat, ka ne viendzimuma pāriem, ne grupām nedrīkstētu ļaut adoptēt bērnus un pēc tam tos audzināt?
  • Vai Jus piekrītat, ka skolas nedrīkst piespiest bērniem piedalīties stundās, kas veltītas seksuālai uzvedībai un eitanācijai, ja vecāki vai paši bērni nepiekrīt stundu saturam?

Būtiski atdzīmēt, ka referenduma rezultāti ietekmēs ne tikai Slovākiju, bet var ietekmēt arī citas valstis – tieši tādēļ Slovākijas solis tik ļoti nepatīk tiem, kas uzstājas par tradicionālās ģimenes iznīcināšanu..

Avots: http://www.alianciazarodinu.sk/