Anglijā instrukcijas skolotājiem – pettings un skūpsti pieļaujami no 9 gadiem

Anglijas izglītības departaments apstiprināja jaunās instrukcijas skolotājiem, saskaņā ar kurām dzimumattiecības starp 13-gadīgiem pusaudžiem ir normāla pieaugšanas sastāvdaļa.

Tajā pašā laikā pettings un skūpsti ‘’pēc abpusējās piekrišanas’’ pieļaujami jau no 9 gadu vecuma.

Saskaņā ar skolotājiem sagatavoto instrukciju – “seksuālas attiecības ar sava vai pretējā dzimuma partneri” 13-17 gadus veciem pusaudžiem ir norma, kā arī interese un sarunas par pornogrāfiju un citām atklātām tēmām, tajā skaitā, sociālajos tīklos.

Seksuālās apmācības mācību materiālus izstrādāja seksuālās veselības centrs ‘’Brook’’. Ģimenes izglītības fonda pārstāve Sara Kartere uzskata, ka šie materiāli ir nelikumīgi un ir vērsusies parlamentā ar aicinājumu izvērtēt šo instrukciju adekvātumu. Savukārt “Brook” pārstāvji nepiekrīt šādiem uzbrukumiem. Tie uzskata, ka viņu instrukcijas nepārkāpj likumus, jo tekstos tiekot vienkārši stāstīts, kas bērniem dažādos vecumos ir normāli un kas nē. Viņi ir pārliecināti, ka sekss 13 gados ir absolūti adekvāts mūsdienu pasaulē un lai palīdzētu pusaudžiem orientēties šajos jautājumos, ir vajadzīgi labi sagatavoti skolotāji, kuri paskaidros, ka dzimumattiecības – tā ir daļa no pieaugšanas procesa, nevis kaut kas bīstams vai pat nepareizs.

1415114359573_wps_25_Picture_Device_Independen

Grahams Stuarts uzskata, ka pusaudži ir jābrīdina par pāragro seksuālo attiecību draudiem un negatīvām iezīmēm, savukārt, Sara Kartere norādīja, ka dažkārt tas, ko skolās māca par seksuālām attiecībām, patiesībā ir pretrunā ar likumdošanu.

Samazinot vecumu, kad pusaudžiem oficiāli tiek atļauts iestāties dzimumattiecībās, bieži vien paver plašākas iespējas pedofīliem. Turklāt nav nekāds noslēpums, ka nereti pusaudži, kas stājušies dzimumattiecībās agrā vecumā to darījuši ar vecāku partneri, ko vēlāk, laikam ejot, garīgi nobriestot un vispār pieaugot, nožēlo…

Avots:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2820506/Sex-13-year-olds-NORMAL-says-controversial-traffic-light-tool-sent-schools-teach-relationships.html

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2822158/Sex-13-normal-claims-Brook-speak-one-woman-says-s-but.html