Parunāsim par seksu

Bestselleris! No 1994.gada tirāža sasniedz vairāk kā millionu! Grāmata tiek rekomendēta ne vien jauniešiem, bet arī jaunākiem bērniem. Pazīstams britu doktors psihologs Panelopa Liča raksta: “Es gribu, lai katram bērnam (un vecākam) būtu šī grāmata”. Vārds “katram” šeit nepārprotami nozīmē, ka nav nekādu vecuma ierobežojumu. Dažviet šī grāmata parādās kā 7+. Tātad jau no 7iem gadiem bērniem atklātā veidā tiek izstāstīts viss par seksu – sākot ar dzimumamktu, kontracepciju, abortiem līdz riebīgām dzemdībām. Turklāt galvenais uzsvars tiek likts uz savu seksuālo vajadzību apmierināšanu (vienalga kādu vajadzību, vienalga ar ko un jebkurā vecumā)…

 

Ilgi nedomājot, autori jau grāmatas sākumā pāriet pie lietas būtības: “Sekss tā ir vēlme būt fiziski tuvu, cik vien tas ir iespējams, ar kādu“. “Ar kādu“- tas ir ar ko???

Tālāk autori visai gleznaini mēģina raksturot seksuālās vēlmes, salīdzinot tās ar visu ko, piemēram, ar vēlmi apēst saldējumu, būt draugiem, pieglausties vecākiem, dzīvniekam vai mīļākai mantiņai. Autori paskaidro, ka seksuālās vēlmes tomēr ir daudz spēcīgākas, tās esot tik spēcīgas kā maģija. Turklāt “sajukšana prātā” pēc kāda cilvēka esot pavisam normāla, un meitenes un puikas var jukt prātā par cilvēku, ko nepazīst, no nezināma cilvēka, no pop-zvaigznes, dziedātāja vai sportista. Viņi var jukt prātā no sava dzimuma cilvēkiem, pretēja dzimuma cilvēkiem, vienaudžiem, vecākiem vai jaunākiem cilvēkiem.

2041_001-page-001

Lūk jums – psiholoģijas doktors!!! Samaisīja un salika visu vienā katlā – dažādus jauniešu pārdzīvojumus, kuriem var būt dažādi iemesli, viņi apzīmēja ar “seksuālām vēlmēm”. Visā skaidrojumā neviena vārda par mīlestību, par īpašām attiecībām starp vīrieti un sievieti, par bērnu rašanās brīnumu u.tml. Viss uzsvars tiek likts uz seksuālām vēlmēm un to apmierināšanu. Vai šādi domā visi psiholoģijas doktori? Visdrīzak šādi domā tikai agrīnās seksualizācijas pamatlicēja Kinsija piekritēji, kas uzskata, ka visi cilvēki un bērni tajā skaitā nav spējīgi domāt ne par ko citu, kā vienīgi par seksu. Bet sekss tas ir tieši tas pats, kas ēdiens vai dzēriens, ja tev slāpsts – tad jāpadzeras. Un šajā gadījumā tieši tāpat – turklāt, nav būtiski ar ko, pat objekta dzimums un vecums nav būtisks… šādu pieeju demonstrēja Kinsijs.

Sadaļā “Heteroseksualitāte un homoseksualitāte” tiek stāstīts būtībā par homoseksualitāti. O! Tomēr atšķirībā no medijos un sabiedrībai uzspiestā viedokļa, šajā grāmatā atklāti tiek pateikts, ka daži zinātnieki uzskata, ka homoseksualitātes iemesls ir saistīts ar iedzimtību, bet daži zinātnieki tomēr pieturas pie viedokļa, ka bērnībā piedzīvotie notikumi var novest pie homoseksualitātes. Tālāk gan pateikts, ka šie iemesli taču nav svarīgi, jo bērnam ir jāsaprot, ka visas seksuālās vēlmes ir normālas. Ir normāli, ja puišiem patīk puiši un viņi vēlas pieskarties viens otram.

2043_001-page-001

Un tādējāi pavisam normāli ir tad, ja tu esi biseksuāls. Autori uzskata, ka ikdienas dzīve – darbs, draudzība, atpūta, mājsaimniecība, bērnu audzināšana, mīlas sakari – heteroseksuāliem, homoseksuāliem un biseksuāliem cilvēkiem ne ar ko neatšķiras. Tāpat autori stāsta, ka cilvēki, kuriem nepatīk homoseksuāļi, paratsi nav pietiekami informēti, ir dezinformēti un viņi nebalstās ne uz kādiem faktiem.

2044_001-page-001

Tie būtībā ir meli. Autori nestāsta, ka vairākos ASV štatos viendzimumu laulības patiesībā ir aizliegtas, daudzviet šiem pāriem nav iespējama bērnu adopcija. Autori nestāsta arī to, ka ir gana daudz cilvēku, kas uzskata, ka viendzimuma laulības nav norma, starp tiem ir gana daudz  zinātnieku, psihologu, ārstu. Autori nesstāsta arī to, ka liela daļa reliģisku konfesiju, šādas savienības neatbalsta. Autori aizmirst piebilst, ka viendzimuma pāru savienībā nevar piedzimt bērni. Kā gan var nolikt biseksuālas attiecības vienā līmenī ar ģimeniskām attiecībām? Acīmredzot šajā grāmatā autori stāsta par “gaišo” nākotni, kad visi ‘aizpspriedumi’ tiks pārvarēti!?

Tālāk grāmatas autori piedāvā bērniem sīki izpētīt savus dzimumorgānus, t.sk., ānusu. Cik noderīga gan šī informācija varētu būt 7-gadīgiem bērniem! Nez, kā šo informāciju viņi varētu izmantot!

2045_001-page-001

Protams, tam seko arī masturbācijas mācība. Autori uzskata, ka to var darīt jebkurā vecumā – zīdaiņi, bērni, jaunieši, pieaugušie un gados veci cilvēki. Tāpat viņi uzskata, ka nevienā vecumā un nekādos apstākļos tas nav kaitīgi, bet tieši otrādi – tam ir daudz priekšrocības un labuma.

2046_001-page-001

Autori nestāsta, ka pasaulē ir gana daudz cilvēku, kas cīnās ar šo atkarību. Ir atrodami palīdzības forumi, atbalsta grupas un citi resursi, kas palīdz no tā atkarīgiem cilvēkiem. Lielakai daļai psihologu ir skaidrs, ka pārlieku lielā masturbēšana bieži vien ir saistīta ar virkni psiholoģisku problēmu, kā arī pornogrāfiju un atkarību no tās. Vai autoriem par negatīvo ietekmi nekas nav zināms? Vai arī viņiem kā Kinsija sekotājiem nav svarīgi, kādas sekas tas var radīt bērniem, galvenais, lai tabula Nr. 34 “Pirmspubertātes vecuma bērnu atkārtoto orgasmu tabula. Biežo orgasmu piemēri” tiktu arvien pārbaudīta un apstiprināta praksē??? Šī ir viena no Kinsija eksperimentu rezultātu tabula, kas parāda, piemēram, ka kādam 7-gadīgam bērnam bijuši 7 orgasmi 3 stundu laikā.

image002

Trakā Kinsija teoriju piekritēji un virzītāji tomēr aizmirst pastāstīt, ka pārlieku biežie orgasmi var būtiski ietekmēt bērna veselību, jo viņa ķermenis tam nav gatavs. Īpaši tas attiecas uz puišiem, jo sēklas veidošanās organismā ir diezgan sarežģīts process. Arī meitenēm orgasms notiek ne bez hormoniem. Kā šādi orgasmi var ietekmēt bērna organismu? Šādi eksperimenti (izņemot Kinsija eksperimentus uz bērniem, kā rezultātā iegūta, piemēram, augstāk esošā tabula) nekad netika veikti. Tāpat ir skaidri zināmas pārlieku lielās masturbācijas negatīvās sekas. Agrīnā masturbācija pieradina cilvēku apmierināt seksuālās vajadzības vienatnē, fantazēt vienatnē, pēc tam radot problēmas attiecībās ar partneri, radot problēmas atbrīvoties no nevajadzīgām fantāzijām un sagrozītas realiztātes izjūtas.

Kā jau daudzu līdzīgo grāmatu arī šai grāmatā viens no mērķiem ir tieši bērnam parādīt visu par dzemdībām, lai vēlme dzemdēt būtu pēc iespējas mazāka…:

2048_001-page-001

Protams, arī abortu un kontracepcijas tēma grāmatā tiek iztirzāta ļoti sīki. Pēc autoru viedokļa tas tiek pielīdzināts zobārsta apmeklējumam. Turklāt par smagām sekām, kas var rasties sievietei pēc aborta, autori pastāstīt aizmirsuši, nerunājot jau par šī akta morāliem aspektiem.

Vairākas reliģiskas organizācijas šo grāmatu ierindo bērniem nepiemēroto grāmatu sarakstā. To pašu domā arī daudzi psihologi un vecāki, kas uzskata, ka viņiem jābu tiesībām izlemt, kāda literatūra ir piemērota viņu bērniem.

Šīs grāmatas lielā tirāža ir skaidrojama ar to, ka Ģimenes Plānošanas Centrs šo grāmatu savās ikgadējās prezentācijās izplata par brīvu. Tāds lūk ir tas paradokss – no vienas puses, ģimenes plānošanas centram it kā būtu jāstiprina ģimenes institūts, bet no otras puses praktiski notiek otrādi  – bērni tiek motivēti pēc iespējas ātrāk uzsākt seksuālās attiecības, izpētīt šajā jomā visu līdz pat perversijām, tiek mācīga izkropļota cilvēcisko attiecību būtība, tiek propogandētas homoseksuālās attiecības un iznīcināta tradicionālā ģimene kā vērtība: http://thespeakerfiles.blogspot.com/2012/06/perfectly-normal-planned-parenthood.html