“Izskaidro man”

§ogad grāmatnīcu plauktos pie mums Latvijā parādījās jauna grāmata “Izskaidro man”, 100 īsti bērnu jautājumi par kutelīgu tēmu.

Protams, pie mums Latvijā nevar atrast speciālistus vai vecākus, kas spētu bērniem jaukā un pieņemamā formā atbildēt uz dažādiem “kutelīgiem jautājumiem”, tāpēc mums noteikti palīgā jāņem svešu zemju autoru gara darbi, jātulko un jāizdod. Tā latviešu valodā arī tapa šī grāmata, kuru autores ir vācities Katharina von der Gathene (teksts) un Ankes Kuhla (ilustrācijas). Oriģinālā grāmatā šī grāmata paredzēta sākumskolas vecuma bērniem.

Grāmatā taču tiek aplūkoti bērniem tik ļoti aktuāli jautājumi, kā, piemēram,

Vai peņi ir dažādi? (vislabāk uz šo jautājumu, protams, var atbildēt ar ilustrāciju, kurā parādīti 10 dažādi peņi!)

Kāpēc sievietei kaunumu sauc par vāverīti?

Kāpēc penis kļūst ciets, kad runa par seksu?

Kāpēc sievietēm asiņo maksts?

Kāpēc gribas just baudu? (atbildē uz šo jautājumu “bauda” tiek salīdzināta ar saldējumu, kustību prieku un to, ka mūs pakutina… jo bērniem taču jāsaprot, ka bauda no seksa ir pielīdzināma saldējuma apēšanai)

Kādas sajūtas ir seksa laikā?

Vai sekss ir tik svarīgs? (atbildē uz šo jautājumu, bērnam jāzina, ka dažiem cilvēkiem sekss šķiet svarīgs, jo viņi taču meklē piedzīvojumus! super!)

Kas notiek, ja penis ir par lielu vai maksts ir par mazu, untas nelien iekšā, kad mīlējas? (nu, protams, bērniem taču to ir vitāli svarīgi zināt, jo pretējā gadījumā bez šīm zināšanām viņiem taču nebūs bērnības, vai vēl sliktāk – tiks laupīta laimīgā nākotne … )

Šis jautājums mani vispār nogalina – Vai seksā var izmantot arī dibenu vai ausi?

Kas ir pašapmierināšanās? Arī bez šī jautājuma šodien nevar iztikt neviena “izglītojošā grāmata”.

Kas ir kibersekss? Kas ir mauka?

Ko dara seksa veikalā?

Jā, un ilustrācijas, protams, arī ir atbilstošas, sevišķi sākumskolas bērniem (un patiesībā vispār – bērniem).

gra1

“Pupi… dupsis… sekss… kniebties… peža… pimpis”

gra1

Kas ir mauka?

gra1

Grāmata rotā grāmatu plauktu skatlogus!

Nav šaubu, ka bērni ir zinkārīgi un arī sakumskolas vecumā viņiem rodas visdažādākie jautājumi – par apkārtējo vidi, par sevi. Taču parasti visie jautājumi ir vienkārši un nevainīgi un bērni sagaida tieši tādu atbildi – vienkāršu un nevainīgu. Vai tiešām šis atbildes ir jāitver šādās ilustrācijās, kas pat pieaugušiem cilvēkiem var būt nepatīkamas. Kāpēc cilvēka seksualitāti nevar parādīt skaistā veidā? Šīs atbildes un ilustrācijas nekāda gadījumā neceļ cieņu pret sievieti un tās sieviešķību, kā arī pret vīrieti un tā vīrišķību, bet tieši otrādi – nolaižas līdz “baudas gūšanai”. Ņemot vēra, ka daudzi vecāi nav ar mieru šādu literatūru pasniegt saviem bērniem, ļoti ceram, ka šīs grāmatas netiks uzspiestas skolām kā kaut kāds mācību materiāls un neparādīsies skolas bibliotēkās…