Tango trijatā

Francijā šī grāmata ir iekļauta apmācības programmā ar nosaukumu “Vienlīdzības ābece”.
Vēsture it kā esot balstīta uz patiesiem notikumiem, kas norisinājušies Ņujorkas zoodārzā. Divi pingvīni Rojs un Silo visu laiku vēlējās būt kopā. Viņi kopā staigāja, dziedāja, peldēja utt.
4

Autori īpaši uzsver to, ka šie pingvīni-puikas nevēlājās pavadīt laiku ar pingvīniem-meitenēm, turklāt pingvīnu meitenes arī pret viņiem nebija īpaši draudzīgas. Minētie divi pingvīni pieskārās viens otra kaklam, tāpēc zoodārza darbinieki izsprieda, ka tā ir mīlestība:

5

Homoseksuāls pingvīnu pāris noskatījās no tradicionālā pingvīnu (meitene un puika) pāra kā tiek taisīta ligzda un izveidoja savu ligzdu. Dienu un nakti viņi sēdēja uz šīs ligzdas, bet nekāda rezultāta nebija.

Tango_internal

Tad zoodārza darbinieki apžēlojās par nabaga pingvīnu pāri un ielika viņiem ligzdiņā īstu olu:

Jenkins.AndTangoMakesThree.Image3

Un notika brīnums, vienu dienu viņiem izšķīlās pingvīns un viņu darbinieki nosauca par Tango:

andtango2

Dzīvoja pingvīni ilgi un laimīgi. Dīvaini gan, kāpēc šis stāsta tomēr neiepatikās daudziem pieaugušajiem. Piemēram, Singapūrā šī grāmta tika aizliegta: http://www.nydailynews.com/news/world/singapore-bans-tango-penguin-book-article-1.1864813

images33

Dabā reti var novērot šādas parādības. Paratsi homoseksuāli dzīvnieki tiek izdzīti no bara, netiek pieņemti un viņi dzīvo vienatnē. Turpretim bieži gadās novērot dzīvnieku viena dzimuma draudzību, bet šajos gadījumos te nav nekāda sakara ar seksuālām attiecībām. Mēs uzskatām, ka šajā grāmatā notiek jēdzienu aizvietošana un tādā veidā arī bērnu mānīšana.