Buklets Latvijas skolās – par Orālo seksu

Orālais sekss – kas tev būtu jāzina? Bukletiņš 8.klases skolnieka skolas somā pie mums Latvijā (Ezerkrasta pamatskolā)!  Bukletā bērns tiek iepazīstināts ar orālo seksu. “Starp rindiņām” tiek pieminēts arī anālais sekss (jo kā tad bez tā!). Varbūt autori uzskata, ka pamatā pieminēti orālā seksa riski, taču tas, mūsuprāt, neattaisno šī bukleta pretīgumu, ņemot vērā tā dalīšanu bez vecāku ziņas 8.klases skolniekiem. *

Bukleta autors ir kāds fonds ar nosaukumu “Dzīvības Vērtības“. Jā, nosaukums patiešām jauks, diemžēl neko vairāk par šo fondu uzzināt neizdevās (google meklētājā pirmās divās lapās nav precīzas informācijas, bet mājas lapa ir tukša). Mums ir rakstījuši, ka dotais fonds nodarbojas ar tikumisku jauniešu audzināšanu. Tomēr, mūsuprāt, šis buklets nav tikumisks. Un neatkarīgi no tā, ar ko nodarbojos šis fonds, šis buklets mums un citiem vecākiem nav pieņemams…

Pabildināts (17.03.2015). Kā noskaidrots vēlāk (pēc skolnieka vārdiem), tad semināra veidā tika pulcēti bērni no 6.-9.klasēm. Semināra laikā tika stāstīts par sieviešu un vīriešu atšķirībām, t.sk., emocionālā ziņā. Tika runāts par dzimumattiecībām, tika pieminēta tikumība. Sarunas biegās tika runāts tieši par orālo seksu un tika izdalīti attiecīgi bukleti.

 

Domājams, ka šeit nevajadzētu daudz komentēt, vienkārši aplūkojiet attēlus:

bukle1buklets2buklets3

Jūs varat aizpildīt anketu ar vienu jautājumu norādot, vai tas jūsuprāt ir pieņemami – https://www.surveymonkey.com/s/PV28LTS, kā arī minētajā anketā iespējams atstāt savu komentāru / viedokli par šo bukletu.

Mūsuprāt, ir nepieņemami, ka pēdējos gados skolās un izdelas materiālos, kas nonāk skolās pie bērniem, arvien pieaug akcents uz seksuālo dzīvi. Jā, šajā bukletā liels uzsvars ir likts uz negatīvo, taču pats fakts, ka bērniem stāsta par orālo seksu tik agrā bērnībā, mums nešķiet pieņemams. Turpretim tikumība, cieņa, mīlestība paliek nepieminēti. Zinot bērnu interesi attieccībā uz lasīšanu, varam tikai minēt – cik daudz bērnu patiesi izlasīs bukletu, bet cik daudziem no viņiem pietiks ar virsrakstu un pirmo rindkopu.

Dārgie vecāki, kas šo lasa un nav mierā ar šādiem “mācību materiāliem”! Arī bez šī konkrēta fonda un bukleta  pēdējos gados tiek aktīvi izdoti dažādi materiāli un virzītas dažādas programmas. Dalities ar šo informāciju. Rakstiet vēstules deputātiem, atbildīgām instancēm, bērnu aizsardzības lietu pārstāvjiem u.tml. par to, ka nevēlaties redzēt sādus bukletus jūsu bērnu skolās. Jūs varat atsaukties uz šo lapu un jautāt, vai tas atbilst izglītības standartiem, kas un pēc kādiem kritērijiem drīkst izplatīt šādus bukletus! Rakstiet mums savas idejas un domas par to, ko varētu darīt.

Tuvākā laikā mēs arī plānojam sastādīt un nosūtīt šādu vēstuli attiecīģām institūcijām. Lūgums rakstet arī Jūs no sava vārda! Varbūt Jūs vēlaties pievienoties šai vēstulei? Nepieciešama maksimāli lielāka skaita vecāku dalība, jo tikai šādi mēs varam pievērst uzmanību šiem jautājumiem un paust savu viedokli (kā redzam pretēja viedokļa paudēju netrūkst, turklāt viņi arī aktīvi darbojas , izdodot šādus bukletus, vadot un rosinot dažādas diskusijas u.c.)

Diskusijās sociālos tīklos vai forumos mēs konstateja, ka ir gana liels vecāku skaits, kas atbalsta šāda satura bukletu dalību skolās. Tas patiesi izbrīna. Vai tiešām šie vecāki nevar paši izrunāt šos jautājumus ar saviem bērniem? Vai šie ir vecāki, kas visu atstāj “bukletiņu ziņā”?

* Piezīme: saņēmām vēstuli, kas norādīja, ka bukletā nav nekādas norādas par orālā seksa “burvībām”. Mēs piekrītam tam, taču, mūsuprāt, šis buklets nav piemērots šī vecuma bērniem tā vai šā. Turklāt esam saņēmuši ari citas vēstules no vecākiem, kas pauž sašutum par šo bukletu. 

** Otra piezīme ir par fondu. Mēs vēlreiz akcentējam – mums nav informācijas par fonda darbību. Mēs esam saņēmuši vēstules, kas aizstāv fondu, jo tas ir par tikumisku audzināšanu. Mēs vadāmies tikai pēc šī bukleta un neesam ar to mierā.